В Україні запускають програму медичної освіти для бойових медиків
З 1 липня бойові медики Сил оборони, які не мають профільної медичної освіти, зможуть здобути фаховий ступінь або вищу освіту за спеціальною програмою.
Особливість ініціативи – навчання без відриву від виконання службових обов’язків, вступ за результатами співбесіди (без складання НМТ), а також офіційне визнання вже набутого бойового досвіду.
Участь у програмі можуть взяти військовослужбовці, які:
- проходять службу на посаді бойового медика;
- мають статус учасника бойових дій;
- мають документ про повну загальну середню освіту або диплом молодшого спеціаліста/ фахового молодшого бакалавра (зі спеціальності «Медсестринство»);
- мають сертифікат про проходження підготовки за фахом «бойовий медик»;
- не здобували раніше профільної медичної освіти.
Навчання здійснюється за спеціально адаптованими освітніми програмами у закладах фахової передвищої та вищої медичної освіти.
У вступній кампанії беруть участь 10 закладів освіти:
- Буковинський державний медичний університет;
- Черкаська медична академія;
- Львівська медична академія імені Андрея Крупинського;
- Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти;
- Волинський медичний інститут;
- Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова;
- Тернопільський національний медичний університет імені І.Я. Горбачевського;
- Івано-Франківський національний медичний університет;
- Одеський національний медичний університет;
- Полтавський державний медичний університет.
Після завершення навчання випускники отримують диплом бакалавра за спеціальністю «Медсестринство», спеціалізація І5.02 «Екстрена медицина», освітньо-професійна програма «Екстрена медицина/парамедик».
Більш детально з інформацією щодо умов вступу можна ознайомитися на сайті Міністерства охорони здоров’я України.